جوشان مسافرت قاچاقچی کشف تریاک کشف مواد مخدر

جوشان: مسافرت قاچاقچی کشف تریاک کشف مواد مخدر کشف 90 کیلو گرم تریاک استان مرکزی پلیس مبارزه با مواد مخدر حمل مواد با پوشش مسافرت خانگی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی فعالیت موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست/ سیاست‌های سازنده پایتخت ک

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: فعالیت‌های موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست و صرفاً جنبه دفاعی دارد.

فعالیت موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست/ سیاست‌های سازنده پایتخت ک

قاسمی: فعالیت موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست/ سیاست های سازنده پایتخت کشور عزیزمان ایران در منطقه را وارونه جلوه ندهید

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: فعالیت های موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست و صرفاً جنبه دفاعی دارد.

بهرام قاسمی در گفت وگو با ایسنا، در مورد بیانات اخیر وزیر امور خارجه فرانسه در ارتباط با فعالیت های صلح آمیز موشکی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: کشور عزیزمان ایران بارها اعلام کرده که فعالیت های موشکی کشور عزیزمان ایران بخشی از سیاست بازدارندگی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است و در جهت تامین منافع ملی و دفاع از کیان و قلمرو کشور مانند هر کشور مستقل دیگری مورد پیگیری قرار گرفته و می گیرد.

فعالیت موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست/ سیاست‌های سازنده پایتخت ک

این دیپلمات ارشد کشورمان با تاکید بر اینکه فعالیت های موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نخواهد بود و صرفا جنبه دفاعی دارد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با توجه به تجربیات خود در دهه های اخیر از جمله جنگ هشت ساله تحمیلی آموخته است که جهت متوقف کردن و ممانعت از شکل گیری بعضی نیات شوم معاندینی که بخواهند تمامیت ارضی کشور عزیزمان ایران را مورد تجاوز و تعرض قرار دهند باید با تقویت قدرت دفاعی خود مانع شکل گیری این نیات پلید در نزد بدخواهان و معاندان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حمله صدام حسین به کشور عزیزمان ایران با استفاده از سلاح های مخربی که بعضی از کشورهای اروپایی در اختیار او قرار داده بودند، گفت: این عنوان یادآوری خوبی جهت آنانی است که از توجه و فلسفه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به تقویت بنیه دفاعی خود تعجب می کنند. در همین چارچوب از آنانی که با تردیدهایی مواجهند دعوت می کنم تا تاریخ جنگ هشت ساله کشور عزیزمان ایران را که در آن سلاح های پیشرفته و مخرب فراوانی از جانب بعضی از کشورهای اروپایی و مغرب زمین در اختیار صدام قرار گرفت، مجددا مورد مطالعه قرار دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: فعالیت‌های موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست و صرفاً جنبه دفاعی دارد.

قاسمی همچنین در مورد بخشی دیگر از بیانات وزیر خارجه فرانسه که کشور عزیزمان ایران را به دفاع از گروه های تروریستی متهم کرده هست، تصریح کرد: کشور عزیزمان ایران یکی از قربانیان بزرگ تروریسم است که در طول سال های بعد از انقلاب اسلامی هزاران نفر از شهروندان عادی خود را در مقابله با تروریسم از دست داده هست. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران یکی از اصولی ترین سیاست های خود را مبارزه با تروریسم قرار داده و نتیجه های این سیاست تاکنون آثار مثبت منطقه ای و جهانی داشته و این امری روشن جهت همگان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مبارزه مستمر با تروریسم در دستور کار پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار دارد، به تلاش های کشور عزیزمان ایران جهت مبارزه با این عنوان در منطقه از جمله سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: کارها و حمایت های صورت گرفته در این کشورها در جهت مبارزه با تروریسم، نمونه ای از سیاست سازنده کشور عزیزمان ایران در مبارزه با تروریسم است و نباید این سیاست سازنده به دلایل و اهداف سیاسی وارونه جلوه داده شود.

وی همچنین در مورد بخشی دیگر از صحبت های وزیر امور خارجه فرانسه که کشور عزیزمان ایران را متهم به عامل ایجاد بی ثباتی در منطقه کرده هست، تاکید کرد: تحقق ثبات، امنیت و توسعه اقتصادی در منطقه همواره مورد استقبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هست. ما منافع و مصالح خود را در ایجاد امنیت و صلح و ثبات در منطقه می دانیم لذا جهت تحقق این عنوان و برقراری صلح همواره تلاش کرده ایم که با کشورهای منطقه در این چارچوب همکاری و تعامل داشته باشیم. این نوع اتهامات به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اتهاماتی ناروا، نابجا و از روی ناآگاهی از اوضاع منطقه است و قطعا غیرمنصفانه هست.

فعالیت موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست/ سیاست‌های سازنده پایتخت ک

این دیپلمات ارشد کشورمان همچنین در مورد بیانات لودریان مبنی بر حمایت کشور عزیزمان ایران از بعضی از گروه ها در یمن، تصریح کرد: مواضع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ارتباط با بحران انسانی در یمن کاملا روشن و دقیق است و بارها این سیاست را با صدای رسا و بلند مطرح کرده است.

وی با اشاره به حملات عربستان و کشورهای هم پیمانش به مردم مظلوم یمن که منجر به آواره و کشته شدن تعداد زیادی از مردم این منطقه شده است هست، گفت: در همین چارچوب می بینید که بعضی از کشورهای غربی جهت کسب درآمد زیاد سلاح های مخربی را در اختیار این متجاوزان قرار داده اند و این باعث بحرانی شدن هرچه زیاد فاجعه انسانی در یمن شده است است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: فعالیت‌های موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست و صرفاً جنبه دفاعی دارد.

قاسمی با بیان اینکه “این کشورها با ارسال سلاح و دیگر حمایت های خود متجاوزان به مردم یمن را مورد تشویق قرار داده اند و مهم است که آن ها در این سیاست ها بازبینی کنند”، در ارتباط با سخنان وزیر خارجه فرانسه در ارتباط با حضور کشور عزیزمان ایران در سوریه نیز تاکید کرد: حضور کشور عزیزمان ایران در این کشور حضوری مستشاری و به درخواست دولت سوریه و در جهت مبارزه با تروریسم هست.

وی با اشاره به حمایت بعضی از شهروندان کشورهای غربی از گروه های تروریستی در سوریه در ابتدای شکل گیری بحران در این کشور تصریح کرد: تا زمانی که دولت سوریه در مبارزه با گروه های تروریستی نیازمند به کمک مستشاری کشور عزیزمان ایران باشد، کشور عزیزمان ایران با توجه به سیاست اصولی خود در ارتباط با مبارزه با تروریسم و کمک به تقویت امنیت و ثبات در منطقه، به این کمک ها ادامه می دهد.

فعالیت موشکی کشور عزیزمان ایران علیه هیچ کشوری نیست/ سیاست‌های سازنده پایتخت ک

وزیر امور خارجه فرانسه صبح جمعه در گفت وگو با رادیوی RTL با طرح بعضی ادعاها علیه کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: ما در بعضی از پرسشها با کشور عزیزمان ایران دارای اختلافات سنگینی هستیم. اول میل به کشور عزیزمان ایران جهت ایجاد عدم ثبات در منطقه با کمک رساندن به بعضی از گروه ها در یمن یا کمک دادن به بعضی گروه ها در سوریه با حضور خود در سوریه و با حمایت از بشار اسد در بحران سوریه و کمک به عملیات نظامی که در جنوب شرقی سوریه در حال انجام هست. این ها باید قطع شود. باید در خصوص این مذاکره شود. به همان گونه که باید در خصوص نوعی عطش و میل به کشور عزیزمان ایران جهت تسلیحات موشکی که فقط جهت دفاع از خود نیست و در ارتباط با میل به کشور عزیزمان ایران جهت مداخله در سایر مناطق فرای خاک کشور خود هست، نیز صحبت کنیم. باید بحث را با کشور عزیزمان ایران باز کرد.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | سیاست | اسلامی | تروریسم | امور خارجه | انقلاب اسلامی | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | مبارزه با تروریسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog